Yılın Röportajı Ödüllü Begüm Doğanay'dan;
Türk Futbolunun Genç File Bekçisi Fevzi Elmas ile dobra dobra bir söyleşisi daha . . .
Fevzi Elmas
''''Ailem Fenerbahçeliydi. Ama ben tercihimi Galatasaray'dan yana kullandım'
"

''Mondragon'a saygım sonsuz. Ondan öğreneceğim çok şey var. Ama Galatasaray'ın Casillasi ben olacağım''


''Ben Galatasaray'a imza atarak Avrupa'ya açıldım.
O yüzden yurtdışında forma giymek gibi
bir düşüncem yok''

Galatasaray'ın genç file bekçisi Fevzi Elmas sarı kırmızılı formaya erken yaşta ulaştığı için çok mutlu. Ailesinin Fenerbahçeli olmasına rağmen sarı kırmızılı formayı tercih eden Fevzi ''Galatasaray'a oturmaya gelmedim. Amacım burada formayı daimi olarak giymek'' diyor.
1994 yılında başladığı futbol hayatında hep yedek kulübesine mahkum kalan Fevzi, Ümit Milli takımda sergilediği futbolu sayesinde Galatasaray'a imza atmış.
Fevzi Elmas ile futbolu, Galatasaray'a geliş öyküsünü konuştuk...


Begüm Doğanay ; Futbolcular hep oynadıkları takımı tutarlar değil mi? Peki sen hangi takımı tutuyorsun?
Fevzi Elmas; Tabii ki Galatasaray'ı. Aslına bakarsanız benim ailem Fenerbahçeliydi ama ben belli bir takım tutmuyorum. Hepsi Fenerbahçe'ye git diyordu ama benim tercihim Galatasaray oldu. Ve geldim...

Begüm Doğanay ;
Nasıl başladı futbol macerası?
Fevzi Elmas;1994'de Bigaspor'da lisansım çıktı. Aklımda futbolcu olmak yoktu. Arkadaşımın ısrarı ile oldu. Kaleci arıyorlarmış bende gittim. Antrenmana çıktım beğendiler beni. 4 sene Bigaspor'da oynadıktan sonra 1998'de Çanakkale Dardanel'e geldim. 16 yaşında İkinci Lig'deydim. İki sene orada kaldım sonra geçen sene Sakaryaspor'a gittim. Sakarya'yı şampiyon yaptık. Ama ben yine yedeklerdeydim. Ardından Dardanel'e geri döndüm ve sonrada buraya geldim..

Begüm Doğanay ; Galatasaray'a transferin nasıl gerçekleşti?
Fevzi Elmas; Ümit Milli Takımdaki performansım sayesinde. Çünkü gittiğim takımlarda hep yedek kaleciydim. Ümit Milli maçlarında gerçekten iyi performans sergiledim ve İstanbul'a sezon başı geldim. Herkes beni devre arası geldi, transferin bitimine saatler kala imza attı sanıyor ama takım sezon başı kampına giderken ben İstanbul'daydım. Bigaspor ile sorunlar olduğu için imzayı biraz geç attım.

Begüm Doğanay ; Çanakkaleli Fevzi İstanbul'a alışmaya çalışıyor. Gezmeyi çok sevmesine rağmen tesislerden şimdilik dışarı çıkmıyor. Yani hayatının 24 saati sarı kırmızı…İstanbula alışmaya çalışıyorum dedin. Peki takıma alıştın mı?
Fevzi Elmas; Takımla ilgili hiç problem yaşamadım geldiğimizden beri herkes çok sıcakkanlı.
.

Begüm Doğanay ; Mondragon ve Aykut ?
Fevzi Elmas; Mondrogon ile aram iyi. Çok yardımcı oluyor. Ama Aykut ile çok fazla konuşma fırsatı bulamadık.

Begüm Doğanay; Önünde iki tecrübeli kaleci var. Onlardan formayı alabileceğine inanıyormusun?
Fevzi Elmas; İki rakibimde zorlu. Bunları bilerek geldim. Bir şeyleri kanıtlamak ve formayı giymek istiyorum. 100. Yılda şampiyonluğu yakalamak için geldik. İsteğim uzun vadede Galatasaray forması giymek ve buraya hizmet vermek.

Begüm Doğanay ; Türkiye'de herkesin hayran olduğu bir isim antrenörünüz. Nasıl bir duydu Hagi ile çalışmak?
Fevzi Elmas; Hayret verici bir olay. Hayran olduğum insan şimdi bana antrenörlük yapıyor çok mutluyum. Ondan sporculuk anlamında öğreneceğim çok şey olduğunu düşünüyorum.

Begüm Doğanay ; Her futbolcunun Avrapa'da futbol oynama hayali vardır. Senin?
Fevzi Elmas;Ben birçok futbolcu arkadaşımın aksine yurtdışına çıkmayı düşünmüyorum. Galatasaray'da zaten UEFA Kupası'nı kazanan, Süper Kupa'yı alan bir Avrupa Takımı sonuçta. Yani ben şimdiden bir Avrupa Kulübü'nde oynuyorum.

Begüm Doğanay ;Beğendiğin kaleciler kim?
Fevzi Elmas; Casillas. Türkiye'de Mondrogon, Cordoba. Rüştü de iyi kaleci. Ama Barcelona'da şans bulamadı ve kendini gösteremedi. Bence onun adına bu büyük şanssızlık.

Begüm Doğanay ; Milli Takım için neler söyleyeceksin. Milli formayı giymeye hazır hissediyormusun kendini?
Fevzi Elmas; Sakarya'dan milli takıma gitmek çok zor. Düşme oynayan bir takımdan milli takıma oyuncu çağırmazlar ne yazık ki Türkiye'nin gerçeği bu. Ne kadar iyi olursanız olun. …


Yılın En ilginç ve en özel Röportajları için tıklayınız

Kos Adası

Kos adasi, Kos, Rhodos, Symi, Mykonos, Santorini
www.kos-adasi.com

Balayı

Phuket, Bali, Samui, Maldivler, Kanarya Adaları, Roma,
www.wts.com.tr

En Ucuz Tatil

Hot Holidays tatil Paketleri
5 gece 6 gün en ucuz tatil sadece 99 ytl...

www.hot-holiday.com

Hot Affiliates Reklamları

 

Bu sitede reklam ver