8
Haziran 2003 Pazar
"Artık Beşiktaşlıyım"
İsmail Er

Siyah beyazlıların bugün sözleşme imzalayacağı Okan Koç, ‘‘Bir ay önce Fatih Terim'e verilmiş bir sözüm vardı. Beşiktaş'ın beni alacağını hiç düşünmemiştim. Artık yeni takımımın başarısı için mücadele edeceğim’’ dedi.
Bugün imzalıyor
Şampiyon Beşiktaş'ın ezeli rakibi G.Saray'a çalım atarak transferini gerçekleştirdiği Okan Koç, ‘‘Artık Beşiktaşlıyım. Dönüşte (bugün) siyah beyazlı takımla sözleşme imzalayacağım’’ dedi. Siyah beyazlı yöneticilerin, Ali Cansun, Ali Öztürk, Bülent artı 1.6 milyon dolar karşılığında G.Birliği'nden transfer ettiği Ümit Milli Takım'ın genç yıldızı, suskunluğunu HÜRRİYET'e bozdu.
Terim'e sözüm vardı
Ümit Milli Takım kampında yönetici Levent Kızıl'dan izin alarak konuşan Okan, ‘‘Beşiktaşlıyım. Ancak, 1 ay önce Fatih Terim'e söz vermiştim. Daha doğrusu ailem anlaşmıştı. Ümit Milli Takım ile sahaya çıkarken bu haberi aldım’’ dedi. Geçen yıl Çanakkale Dardanel'de oynarken teknik direktörü Hürser Tekinoktay'ın kendisini Beşiktaş'a önerdiğini ancak ses çıkmayınca bu transferin gerçekleşmediğini anlatan Okan şöyle devam etti:
Hiç düşünmemiştim
‘‘Kimse benim kadar Beşiktaşlı değildir. Numaralı tribünde beni iyi tanırlar. Birçok maçı gizli gizli izledim. Beşiktaş yönetiminin bonservisimi alacağını düşünmemiştim. Önce bana şaka gibi geldi. Ardından G.Saray'dan aradılar. Ağabeyimle konuşmuşlar. G.Birliği yönetimi ile görüştükten sonra olayın ciddiyetini anladım. Beşiktaşlı yöneticilerin bonservisim için gösterdikleri çabayı unutmayacağım.’’
Gücü olan kazandı
Türkiye'de büyük takımların büyük paralar harcayarak bu noktalara geldiğini hatırlatan Okan Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: ‘‘Beşiktaş beni alarak, parasal olarak büyük fedakarlık yaptı. Demekki, bu güç işi. Türkiye'de de Beşiktaş'ın alamayacağı futbolcu yok. Beşiktaş büyük bir iş başardı. Ben de siyah beyazlı camiaya olan borcumu ödemek için tüm gücümü sergileyeceğim ve Şampiyonlar Ligin'de zirveye çıkacağım.’’ 

Okan Koç Galatasaray'da !